x Návod na decoupage

Decoupage - ubrousková technika

Natření podkladové barvy
  Nejdříve dekorovaný předmět natřeme podkladovou barvou Hobby Acryl matt, která je vhodná na většinu pevných povrchů - např. květináče, podnosy, nábytek, keramiku, sklo, kov, kartón atd. Důležitý je odstín barvy. Měla by být výraznější než bude vrchní a měla by barevně ladit s ubrouskem. Tato podkladová barva bude prosvítat skrz prasklinky.
Rámeček:
Dřevěný rámeček jsme natřeli barvou Hobby Acryl matt číslo 304 - oranžová.

Krakelování
  Rámeček:
Na část nebo celou plochu rámečku naneste découpage krakelovací lak Krakelierlack. Natřete jednu silnější vrstvu měkkým plochým štětcem. Když je lak suchý, naneste na něj svrchní barvu Hobby Acryl matt. Na již přetřenou plochu se nevracejte štětcem, ihned po natření se samy začnou objevovat prasklinky, vzhledem imitující starý, popraskaný lak. Tip: čím silnější je vrstva krakelovacího laku, tím větší jsou trhliny. 
 Další možnost: na žlutém květináči s květy je ponechána přirozená barva terakoty a krakelovací lak Krakelierlack je natřen přímo na terakotu. Květináč je pak přetřen žlutou barvou Hobby Acryl matt a poté nalepený ubrousek. Na květináči s tygry jsme použili jen podkladovou barvu, na které je nalepený ubrousek.  


Lepení ubrousku
 
  Z ubrousku vystřihněte motiv.
Na plochu, kde bude ubrousek naneste univerzální lepidlo na découpage - Haftgrund. Přiložte ubrousek a jemným plochým štětcem plochu uhlaďte. Slabou vrstvou lepidla ještě přetřete ubrousek ze svrchnu. Suchý předmět lze přelakovat závěrečným lakem. Klarlack seidenmatt nebo Klarlack glanzend
 
  Obrázek:
Na sololitovou destičku uvnitř rámečku natřete silnější vrstvu univerzálního lepidla na découpage - Haftgrund. Po zaschnutí na destičku přiložte čtvrtinu ubrousku - pouze svrchní, potištěnou vrstvu, (spodní dvě bílé odstraňte). Přes papír na pečení ubrousek krouživými pohyby zažehlete. Na ubrousek naneste slabou vrstvu univerzálního lepidla Haftgrund, po zaschnutí zprůsvitní. Nakonec můžete vše přetřít závěrečným lakem.

Závěrečné přelakování
  Pro lepší údržbu předmětu je vhodné na závěr jej přetřít bezbarvým lakem Klarlack seidenmatt - polomatným, nebo Klarlack glanzend - lesklým. Zvláště květináče, do kterých zasadíme květinu do zeminy, musíme nejméně dvakrát- z vnějšku i zevnitř- přelakovat. Zejména pečlivě kolem odtokové dírky tak, aby byla terakota dostatečně izolovaná a nenasála vodu, která by poničila dekorování.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
© 2007 utulnybyt.cz | Code: Redigy.cz 


etrafika.cz

dejlicka.net

www.marsiland.wz.cz/

CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu