x Návod reliéfní tmely

Reliéfní tmely

Postup práce na plátně
  Jemný akrylový tmel pro vytváření struktur a reliéfů. Špachtlí naneste vrstvu 2-4 mm na podklad. Čím víc povrch uhladíte, tím víc vyniknou prasklinky. Ihned plochu fénujte ze vzdálenosti 30-50 cm. Je důležité, aby fén měl výkon min. 1200W. Doba sušení je přibližně 10 min a více, podle síly nanesené vrstvy.
Tmel lze probarvit před nanesením akrylovými barvami, na suchý lze malovat barvami Hobby Acryl matt, nanášet další strukturové tmely nebo nalepit ubrousek.
 

Krakelovací tmel reliéf
 

 
Nanesení krakelovacího tmelu
Nejdříve naneste krakelovací tmel Relief.
Návod čtěte o kousek výš.
Nalepení ubrousku
Na zcela proschlé plátno nalepte ubrousek lepidlem Haftgrund - univerzálním lepidlem na découpage.Ubrousek lze stříhat, ale motiv fialek je vytrhaný (podrobnosti k ubrouskové technice najdete na stránce Návod na decoupage.


Nanášíme další reliéfní tmely/pasty
Obrázek dotvoříme pomocí reliéfních tmelů. Naneste špachtlí hrubý tmel Grobsand a tmel Dekoschnee. Množstvím naneseného tmelu a špachtlí můžeme ovlivnit vrstvu a drsnost reliéfu, špachtle může po sobě zanechat stopy, tahy apod.
Tip: Postup můžete obrátit. Nejdříve nanesete reliéfní tmely a teprve na něj nalepíte ubrousek.
Domalování barvami
Když jsou tmely dostatečně suché, domalujte obrázek - nejvhodnější jsou akrylové barvy Hobby Acryl matt. Tam, kde je krakelovací tmel Relief, jsme nanášeli barvy houbičkou. Prasklinky můžete zvýraznit, pokud do nich vetřete barvu, nebo je naopak ponecháte bílé. V dolní části obrázku jsou barvy naneseny štětcem.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
© 2007 utulnybyt.cz | Code: Redigy.cz 


etrafika.cz

dejlicka.net

www.marsiland.wz.cz/

CeskyKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu